Amikor hív a természet...

Jack London 1903-ban kiadott regénye már megélt egy pár feldolgozást, és a Fox (mostmár ugye Disney) egy pár éve úgy látta, itt az ideje egy újabb feldolgozásnak, egészen újszerű köntösben, javarészt CGI technológiával megjelenítve a látottakat. Nem is sajnálták rá a pénzt, 135 milliós költségvetésből készítették el A vadon hívó szavát. Az első Box Office adatokból látszik, hogy ez nem nagyon érte meg.

A történet szerint van egy kicsit talán elkényeztetett kutyánk, Buck, akit egy napon elrabolnak, hogy eladják szánhúzó ebnek. Idővel igazán profin űzi majd a mesterséget, a gazdák jönnek-mennek, míg végül rá nem talál egy gazdira akit igazán megkedvel, elindulnak vele bebarangolni a vidéket, a kutyában pedig egyre inkább felébrednek az ösztönök, elkezd visszavedleni vadon élő állattá, megérinti a vadon hívó szava. A könyvet egész korrekt módon sikerült adaptálni, a főbb elemeket átviszik, persze van ami kicsit hiányos, vagy épp rövidre zárt, ennek ellenére jól működik. Vannak hozzáadott dolgok is, mint hogy Thornton karakterét jobban implementálták, vissza-visszatér folyamatosan a kutya életébe, így jobban fel lett építve a karakter. Ezek az elemek jól egészítik ki a sztorit és nem rondítanak bele egyáltalán a képbe.

A legnagyobb probléma a filmmel egyértelműen a látványa. A probléma az, hogy 95%-ban tökéletesen észrevehető, hogy egy animált kutyával van dolgunk, amire még rádob hogy az állat arca túlságosan is sok érzelmet képes kifejezni, és ez nagyon kivesz az élményből, hiszen ez a valóságban lehetetlen lenne. De a legrosszabb nem Buck megjelenítése, hanem néha maga a környezet, aminek természetesen megvannak a maga pozitív pillanatai is, ám sajnos ebből van kevesebb. A trailerben is megelevenített hóvihar például egyenesen nevetségesen festett. Az érdekes az, hogy mindezek ellenére a mozi szerethető marad, ugyanis érezhetően helyén van a szíve. Például a sodró lendületű menetelések a szánnal abszolút rendben voltak, a zene egyszerűen telitalálat, a kosztümök, és a minimális valódi díszlet pedig nagyban rátesz a hangulatra. Mindez párosul azzal, hogy az egészet belengi egy könnyed, gyermeki humor, valamint hogy a kutyus és Harrison Ford között a kémia remek.

Ha már Ford, azt ki kell jelenteni, hogy neki ez a korához illő szerep meglepően jól állt. Buck-kal tök aranyosak együtt, csak simán jó érzés nézni őket a vásznon, ahogy kalandoznak, amikor kisegítik egymást, amikor kicsit megy a szívatás. Még a szakállal együtt is hozza a mindenki által kedvelt sármját, mást már el sem tudnék képzelni a szerepre. Beugrósnak itt volt még Karen Gillan és Omar Sy, minimális játékidővel és elenyésző jelenettel, Omar épp olyan szimpatikus, szerethető figura volt, mint majd minden filmjében.

cw dt1 v26rev publicity stills r709 graded 20191111.0012 e1582236312978

A vadon hívó szava legnagyobb baja, hogy szinte mindent CGI-al valósítottak meg benne, de még a műanyag érzet ellenére is látszik, hogy van szíve és szerethető tud lenni. Köszönhető ez főleg a Harrison Ford és Buck közötti kémiának, a zenének, és a könnyed humornak. A könyvet jól fogja meg, de annak elolvasása még mindig inkább javasolt.

 

Értékelés: 60%

Molnár Levente

 

További kritikák:

Comments powered by CComment