"In this life, or the next."

Úgy tűnik, hogy ebben az életben már jön folytatás, talán a következőben! Akik nem ismerik a sorozatot azok nyilván bambán néznek, hogy miről beszélek, szóval mielőtt rátérnék a sorozat második és egyben utolsó évadjának véleményezésére, írnék pár sort a teljes sorozatról amolyan ajánlóként, hogy miért érdemes nézni annak ellenére is, hogy a Netflix egy újabb remek sorozatot végzett ki 2 évad után! Abba most nem szeretnék belemenni, (hiszen mindenki elfogult a kedvenc sorozataival kapcsolatban) hogy miért kaszálták a sorozatot, miért történhet meg egy olyan hatalmas platformon, mint a Netflix olyan, hogy rengeteg dolgot alig vagy egyáltalán nem reklámoznak, ugyanakkor elvárják, hogy jól teljesítsen. Erre válaszoljanak azok, akik ebben az üzletágban dolgoznak. Egy dolog biztos, és ezt tényleg elfogultság nélkül állíthatom, hogy a Warrior Nun egy olyan sorozat volt, ami próbált egyedi lenni a már szinte halál unalmassá vált ’copy paste’ világban, abban, amiben futószalagon gyártják a szinte tökélesen megegyező sorozatokat minimális változtatásokkal. Nem, a Warrior Nun sem találta fel a spanyolviaszt, hiszen a kezdetek óta ráfogható, hogy olyan sorozatokból merít, mint például a Buffy, de még a nemrég leköszönő Luciferhez is lehetne kicsit hasonlítani, főleg a vallásos elemei miatt. A Warrior Nun írói egy olyan koncepcióval álltak elő, aminek alapja egy képregény, amiben harcos apácák egy csoportja harcol démonok ellen. Ismerős sztori, nem igaz? Legalábbis a démonos rész. Persze a sorozatnak szinte semmi köze nincs a képregényekhez, csak az ötletet vették onnan. Miért is különleges? Azért, mert ugyanabban erős, mint amiben annak idején a Buffy is. A főszereplő, Ava Silva legalább annyira kedvelhető és komplex személyiség, mint Buffy volt. Bárki tud vele azonosulni és bár olyan lények vadásznak rá, akikről még soha nem hallott, némi túlzással, szinte azonnal fejest ugrik a harcba.

"What I’ve learned since then is life has a f*cked up way of making your dreams come true."

Warrior.Nun.S02 1

 Az írókkal kezdeném mert őket illeti a legnagyobb dicséret, hiszen a mai világban már nagyon nehéz igazán újat és egyedit alkotni és a Warrior Nun is beleeshetett volna abba a hibába, amibe jó pár elődje, hogy egy már ismert alapot kicsit megspékelve valami mással próbál felmutatni valamit. Hazudni nem fogok, a sorozatot nem az alap szituáció viszi el a hátán, hanem a karakterek és ezért igen is hatalmas taps jár a készítőknek, mert sajnos egyre kevesebb, főleg fiataloknak készülő sorozatokban figyelnek arra, hogy jól legyenek megírva a karakterek. A legtöbben azt hiszik elég a jó körítés, az eyecandy főszereplők, egy relatíve jó látvány és pár menő harc. A Warrior Nun készítői szinte teljesen szembementek a megszokottal, hiszen minimális büdzséből készítettek egy látványos, remek harc koreográfiával és fényképezéssel ellátott sorozatot, remek karakterekkel! Ebben a sorozatban nincsenek sablonos, egysíkú karakterek, mindenki hibázik és egyedi komplex múlttal és jelennel van ellátva, nincsenek jók vagy rosszak, itt mindenki szürke, még az úgynevezett ellenségek is. Nagyon sok YA (young adult: fiataloknak szóló) filmet és sorozatot láttam már, de még a felnőtteknek szólókban is csak nagyon ritkán fordul elő, hogy a karakterek igazi emberként viselkednek. Nem vitáznak kisstílű dolgokon évadokon keresztül, hanem megbeszélik a problémákat szinte azonnal. Nincs felesleges játszadozás, nincsenek irritáló és felesleges szerelmi háromszögek. A sorozat készítői viccet csinálnak a klisékből, megmutatják, hogyan lehet megírni mentorok, családtagok, barátok és szerelmesek közt levő egészséges kapcsolatokat. Ebben pedig a színészek is hatalmas segítséget nyújtanak a készítőknek. Minden egyes színészen érezhető, hogy fontos nekik az eljátszott karakter. Amiben a Netflix sorozatok többsége csak nagyon ritkán erős az a különböző rasszok, szexuális beállítottságú emberek reprezentálása. Sajnos Hollywood átfordult abba az irányba, hogy mindenkinek próbálnak megfelelni, mindenkit reprezentálni akarnak, és ezzel nem is lenne baj, de közben elfelejtették, hogy nem elég betolni ezeket a karaktereket a képernyőre, személyiséget is kell nekik adni és ez az, amiben nagyon erős a Warrior Nun. Itt mindenki reprezentálva van, de a néző nem érzi azt, hogy az arcába vannak nyomva ezek a dolgok feleslegesen mert csak arra fókuszál, hogy mi történik velük. Ha nagyon akarnék se tudnék igazi kedvenc karaktert kiemelni mert tényleg mindenki remek benne.

"My whole life, people have tried to make me into something I'm not.
To make me normal. Or at least... acceptable."

Warrior.Nun.S02 2

Az 1. évad annak idején a lassú kezdés ellenére, ami egyébként a remek karakter építéshez szükséges is volt, erősen csapta le a labdát, aztán a 2. évad jött, látott és mindent vitt. Nem tudom, hogy mennyivel lett nagyobb a büdzsé, de egyértelműen látszik, hogy a sorozat hatalmasat lépett előre látvány (VFX), fényképezés, harc koreográfia és gore tekintetében is. Igen, a sorozat már az 1. évadban is tartalmazott gore elemeket, de a 2. évad rögtön az 1. rész végén erre egy jó nagy lapáttal rápakolt. Ahogy fentebb már írtam a sorozat eléggé multikulturális hiszen rengeteg nemzetiségű színész szerepel a sorozatban, amit egyébként főleg Spanyolországban forgattak, így a látványvilág magáért beszél. A 2. és egyben utolsó évad fő eleme lehetne az is, hogy a Harcos Apáca és a Harcos Nővértársai Adriel, egy állítólagos angyal ellen harcolnak, aki az egész világ felett át akarja venni az uralmat. Látszólag jó indokkal, amolyan Thanos módra. Mint mondtam, itt a „gonoszok” is érthető céllal rendelkeznek, de igazából azt kell mondjam, hogy nem ez a sorozat fő eleme továbbra sem, hanem a karakterek közti kapcsolatok. A 2. évad leginkább Ava és Beatrice kapcsolatára van kihegyezve, amit már 1. évad óta építgettek szépen lassan, és a fináléban végre révbe is értek velük, ami a sorozat kaszálása után erőteljesen keserédes lett sajnos. Az 1. évad egyik nagy kedvence „Shotgun” Mary történetének lezárása is emlékezetesre sikerült, nem beszélve a sorozat „fekete bárányáról” Lilith-ről, aki talán a legjobb karakterívet kapta idén. És az egyik legmenőbb harcjelenetet címéért is simán indulhatna. Amit az 1. rész végén leműveltek vele a készítők az előtt meghajlok. A sorozat lelke egyértelműen Camila, aki amellett, hogy elkötelezett Ava és Beatrice „rajongó” olyan vicces jeleneteket szállított idén a Rendfőnöknővel és külön-külön is, hogy sokáig emlékezetesek maradnak. Az Ava és Beatrice közti barátság és szerelem pedig tényleg a sorozat fénypontja. Igazi példa arra, hogyan kell jól megírni két ilyen komplex karakter közti kapcsolatot, attól függetlenül, hogy azonos neműek-e vagy sem.

"- Say goodbye!
- Goodbye."

Warrior.Nun.S02 3

Nyilván feltűnt, hogy a történetről nem igazán írtam, ami nem véletlen, hiszen ahogy már fentebb is említettem, a sorozat nem a története miatt különleges, hanem a karakterek miatt. Róluk pedig nem szeretnék már tovább beszélni, hiszen azok, akik nem restek és annak ellenére is előveszik a sorozatot, hogy a Netflix kivégezte, van egy olyan érzésem, hogy nem fognak csalódni. Főleg, ha annak idején szerették a Buffy-t és a stílust, amit az képviselt. Kevés sorozat érdemli meg a szememben, hogy kapjon legalább egy lezáró évadot, de a Warrior Nun egyértelműen ilyen sorozat. Sőt, ha már Buffy, akkor ez a sorozat egyértelműen az a Buffy reboot a szememben, amit megérdemlünk, de sajnos nem sokáig élvezhettünk.

 

Értékelés: 80%
Solt Dávid

Comments powered by CComment