Semmi sem az, aminek látszik!

Valószínűleg így lehetne legjobban leírni a ’Flover of Evil’ c. koreai sorozatot. Nagyon sok krimit láttam már, így nem könnyű meglepni vagy újat mutatni ebben a témában. Ezt a sorozatot még 2020-ban mutatták be Koreában, nálunk Netflixen és VIKI-n is elérhető, de utóbbit annyira nem ajánlanám, ha valaki magyar felirattal akarja nézni! A történet központjában egy három tagú család áll. Baek Hee Sung, felesége Cha Ji Won és kislányuk Baek Eun Ha. A férfi külsőre szinte tökéletes férjnek és apának tűnik, felesége pedig a rendőrségnél gyilkossági nyomozó, akivel már több, mint 15 éve együtt vannak. A tökéletesnek tűnő életüket felkavarja a férfi brutális múltja, ami 15 év után újra felszínre tör. A helyzetet az is nehezíti, hogy a férfinak antiszociális személyiségzavara van így külsőleg úgy tűnhet mások számára, hogy nem érez semmit és ő maga is úgy véli, hogy nem képes sem empátiára, sem pedig a szeretetre. Ez és maga a tény, hogy az apja egy sorozatgyilkos volt remek alapja a történetnek. A Flower of Evil alapjában véve egy több szálon futó családi dráma krimi köntösbe bújtatva, amiben az is bemutatásra kerül, milyen gyarló is az ember. A sorozat legnagyobb erőssége a forgatókönyvön kívül a két főszereplő Lee Joon Gi és Moon Chae Won. Előbbi hihetetlen könnyedséggel vált a közömbös, rideg férfiről a szerető férj és apa szerepre. Moon Chae Won pedig hozza a tőle megszokott erős alakítást. A szereplőgárda többi tagja is erős, ami nagy plusz pont, hiszen nem vádolható azzal a sorozat, hogy a két főszereplő viszi a hátán a sorozatot.

Flower of Evil 01

Még manapság is sokan úgy hiszik, hogy a keleti sorozatok a dél-amerikai társaikhoz hasonlóan csak tipikus szappanoperák. Való igaz, a többségük általában eltúlzott, romantikus dráma, de azért van bőven keleten is gyöngyszem. Éppen ezért akartam írni erről a sorozatról, hogy az avatatlan nézők is lássák, hogy érdemes megpróbálkozni a kevésbé ismert szériákkal is. Az igaz, hogy ez a dráma sem mentes a szerelmi száltól, elvégre egy házaspár áll a középpontjában, de amiben leginkább kiemelkedik az az, hogy egyáltalán nem húzható rá a klisés jelző. A 16 részes évad első fele kicsit lassan indul be, de a feszültség rögtön érezhető már az első epizódban is. Akik látták a YOU (TE) sorozatot Netflixen azok hozzám hasonlóan, valószínűleg azt hiszik majd, hogy a főszereplő férfi a koreai Joe Goldberg, de ez távolról sincs így. A Le Joon Gi által alakított Baek Hee Sung annyira komplex karakter, hogy a néző nagyon sokáig vívódik, hogy vajon gonosz-e vagy sem, lehet-e benne bízni vagy sem. Tényleg szereti a családját, vagy csak megjátszik mindent? A legszebb az egészben, hogy ezzel maga a főszereplő is folyamatosan küzd, így kreálva egy mondhatni egyedi történetvezetést. Az évad első felében van azért pár momentum, amikor a néző legszívesebben rákiabálna a karakterekre az ostoba döntéseik miatt, de ezek annyira nem idegesítőek, hogy teljesen kizökkentse az embert az amúgy feszesen megírt történetből.

„You know very well that people are not interested in the boring truth.”

Flower of Evil 02

Nagyjából féltávnál, tehát a 8. résztől úgy felpörög a sorozat, hogy az ember csak kapkodja a fejét mert hihetetlen sebességgel váltja egymást az amúgy erős dráma és a kreatív krimi szál. Ahogy már írtam fentebb is, ebben is van szerelmi szál, ami szintén nagyon jó és egyáltalán nincs eltúlozva ahogy az ilyen melodrámákban lenni szokott. Az első pár rész amolyan tipikus heti ügyes nyomozós sorozatnak tudható be. Miután kiderül a lényeg, onnantól lesz igazán lélekromboló is. A véleményem még mindig az, hogy bár ez egy krimi, de a sorozat legfontosabb eleme az apa-lánya kapcsolat. Ezt mindenképp ki kell emelnem, hiszen nem fordul elő sűrűn, pláne egy keleti sorozatban, hogy egy 6 éves kislány simán párban van a felnőtt főszereplőkkel és nem csak azért figyel fel rá az ember mert cuki, hanem mert valóban tehetséges. Jung Seo Yeon és Lee Joon Gi egyszerűen tökéletesek együtt.

„- Dad, I really missed you. Dad, did you bring me any gifts?
 - I'm sorry. I forgot.
 - It's okay. You are my gift.”

Flower of Evil 03

Viszont a negatívumok mellett sem lehet elmenni. Persze nincs túl sok, a sorozat szinte tökéletes, de a végére, konkrétan az utolsó részre azért bedobtak egy tipikusabb klisét is, amire egyáltalán nem volt szükség. Ezt és a fentebb is írt ostoba karakter döntéseket leszámítva nem igazán tudok rosszat mondani a sorozatra, hiszen mind forgatókönyv, alakítások, zene és látvány terén remekeltek a készítők.


Értékelés: 90%

Solt Dávid

Comments powered by CComment